Маските остануваат, од јуни можно организирање свадби под строги протоколи


Ако продолжи трендот на намалување на бројот на новозаболени, можно е од јуни да се одобри барањето на угостителите за организирање свадби и прослави, но под ...
| | веќе видена | слични

Мерките кои ги предложи Комисијата за заразни болести, да се дозволат свадби со половичен капацитет на присутни и да се зголеми бројот на присутни на една маса ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Комисијата за заразни болести денеска треба да ја разгледа можноста за олабавување на КОВИД-мерките и за укинување на полицискиот час, а прва тема за дискусија ...
| | веќе видена | слични

Одлуката на Комисијата зависи од проценката на целокупната епидемиолошка ситуација и на параметрите, но и од предвидувањата и информациите за КОВИД-соевите ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести денеска одлучува дали ќе се укине полицискиот час и носењето на заштитни маски на отворено. Ова вчера го најави ...
| | веќе видена | слични

Одлуката за полициски час важи до 1-ви јуни, со оглед на тоа дека има опаѓање на бројот на новозаразени можно е олабавување на мерките. Комисијата за заразни ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок ќе одлучува дали од 1.јуни ќе има олабавување на рестриктивните мерки, односно дали целосно ќе се укине ...
| | веќе видена | слични

На денешниот состанок Комисијата за заразни болести ќе реши дали ќе има олабавување на мерките од 1 јуни . Покрај носењето на маски на отворено членовите ќе ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама од плоштадот „Скендербег“,во Тирана, каде одблиску го следеше процесот на вакцинацијата на транспортните работници, што почна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Во пожарот што попладнево избувна на две локации во Кочани, и се доближи до станбените домови над градот во Белско Маало, има оштетени куќи, помошни објекти, ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маските остануваат, од јуни можно организирање свадби под строги протоколи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: