Помалку новозаболени и приеми во болниците


4 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 5 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 137 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните што двете дози на вакцина ги примиле во Србија треба да си извадат сертификат за вакцинација оттаму, дознаваат од порталот „360 степени“ , откако ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев денес ја прими втората доза на вакцината „Синофарм“ на вакциналниот пункт во спортската сала „Борис Трајковски“, согласно националниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев денеска ја примил втората доза на вакцината „Синофарм“ и посочува дека се чувствува одлично. Тој со објава на својот Фејсбук профил ги ...
| | веќе видена | слични

Тој со објава на својот Фејсбук профил ги повика граѓаните кои не се регистрирале на веб страната за вакцинација, тоа да го сторат што побрзо за, како што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис денеска во обраќање до јавноста предупреди дека земјата се соочува со најнеиздржелив топлотен бран од 1987 година, кога ...
сите 413 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Невладината организација Движење за демократија (ДД) одржа денеска симболична акција пред амбасадата на Албанија во Косово против иницијативата „Отворен ...
сите 279 | | | веќе видена

Во пожарот што попладнево избувна на две локации во Кочани, и се доближи до станбените домови над градот во Белско Маало, има оштетени куќи, помошни објекти, ...
сите 152 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 309 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помалку новозаболени и приеми во болниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: