Вирусот забавува, можно е попуштање на мерките од јуни


Граѓаните што двете дози на вакцина ги примиле во Србија треба да си извадат сертификат за вакцинација оттаму, дознаваат од порталот „360 степени“ , откако ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев денес ја прими втората доза на вакцината „Синофарм“ на вакциналниот пункт во спортската сала „Борис Трајковски“, согласно националниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев денеска ја примил втората доза на вакцината „Синофарм“ и посочува дека се чувствува одлично. Тој со објава на својот Фејсбук профил ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Трендот и интензитетот за вакцинација е се подобар. Исто така сме во очекување на нови пратки вакцини и поради тоа евентуално се јавуваат калкулации со ...
| | веќе видена | слични

Тој со објава на својот Фејсбук профил ги повика граѓаните кои не се регистрирале на веб страната за вакцинација, тоа да го сторат што побрзо за, како што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првиот добитник на милион долари на лотарија со која Охајо ги наградува граѓаните кои се вакцинирани против коронавирусот е Абигејл Бугенски од предградиeто на ...
| | веќе видена | слични

Според податоците од Институтот за јавно здравје, заклучно со 22 мај 2021 година во земјава вакцинирани се вкупно 220.758 лица со барем една доза на вакцина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 299 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани ...
сите 447 | | | веќе видена

Епидемиолошката состојба во Словенија се влошува последните денови, потврдени се 111 инфекции со коронавирус во последните 24 часа, но тема на денот е ...
сите 147 | | | веќе видена

Анкетата на Брима е вистинска потврда дека граѓаните ги препознаваат одговорните, државнички политики на СДСМ предводена од претседателот Зоран Заев. СДСМ има ...
сите 169 | | | веќе видена

Целта поради која го носиме законот за работни односи со кој се дефинира дека недела е ден за одмор се работниците и работничките права. Работниците се ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вирусот забавува, можно е попуштање на мерките од јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: