Мицкоски на средба со Браун: Власта владее со сила, не го слуша гласот на народот

Денеска остварив средба со Даниел Браун - официјален претставник на Фондацијата Конрад Аденауер во Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и Фондацијата Конрад Аденауер имаат ...
| | веќе видена | слични
10 копии
3 копии
7 копии

Ова граѓаните го гледаат секој ден. Немаат став за ниту едно важно прашање, опструираат и блокираат. Македонија ги исполни сите критериуми и стандарди за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Додека Зоран Заев се бори за татковината, за граѓаните, и добива силна поддршка, само ВМРО-ДПМНЕ седи на страна, плука и одмага - велат од СДСМ Цела македонска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ и губитникот Христијан Мицкоски се на браникот на криминалот и насилството. Тоа што ги бранат насилниците, кои на најцрниот ден за македонската ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Зоран Заев повторно со ред флоскули, ред лаги ја замајува јавноста додека Македонија тоне. Државата економски пропаѓа, народот осиромашува, владее криминалот и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски на средба со Браун: Власта владее со сила, не го слуша гласот на народот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: