Биткоинот започна да потонува под 39.000 долари

Време зa читање: 2 минути Се чини дека последната распродажба на биткоинот ги отвори апетитите на долгорочните инвеститори за повеќе од кога било да ги ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Најпосакуваното прашање во историјата на инвестиции и трговија е купете сега или почекајте додека цената не се намали. Сите бараат ...
| | веќе видена | слични

Закрепнувањето на пазарот на крипто-валути се опоравува втор ден по ред, а најпопуларните дигитални токени повторно растат. Биткоинот се тргува по цена од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на Биткоин, Догекоин и други криптовалути паднаа за 40% во последните денови. Иако Елон Маск, извршен директор на Тесла, не е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Флорин Бесими, директорот на тетовската ковид болница кој си поднесе оставка по пожарот во кој изгореа 14 лица, доби поддршка од вработените во болницата. ...
сите 526 | | | веќе видена

По сознанијата и снимките дека во Клиничката болница во Тетово за пациентите заболени од Ковид-19 се грижат членови на семејствата ТВ21 објави дека им било ...
сите 697 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешната изјава во пресрет на настанот за промоција на кандидатот на градоначалник на општина Гази Баба, ...
сите 190 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи присуствуваше на панелот „Геополитиката, инфраструктурата и поврзаноста во регионот на Југоисточна Европа“, ...
сите 346 | | | веќе видена

Политичките партии од денеска се вражаат на своите предизборни активности, откако денеска заврши прогласената тридневна жалост поради 14-те жртви од несреќниот ...
сите 169 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 8 Септември, Денот на независноста, ги одликуваше Стојан Андов, прв претседател на првото повеќепартиско собрание и ...
сите 116 | | | веќе видена

Решението да се укине мерката притвор на Зоран Милески – Кичеец ја донел кривичниот совет на Основен суд Гостивар. Од судот потврдија дека постапувале по жалба ...
сите 180 | | | веќе видена

Здравствени работници, спортисти, пожарникари, припадници на полицијата и армијата, рудари, земјоделци, волонтери на Црвен крст, извидници, национални ансамбли ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Биткоинот започна да потонува под 39.000 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: