Од 1ви јуни свадби на отворено и укинување на полицискиот час


Епидемиолошки, паѓањето на бројките на починати е со задоцнување од паѓањето на новозаболени , кажа денеска заменик-минисерот за здравство Илир Хасани.Тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик-минисерот за здравство Илир Хасани, денеска, на отворањето на реновираното одделение за хронично болни во Психијатриската болница во Бардовци, изрази ...
| | веќе видена | слични

-Комисија за заразни болести утре ќе дискутира  за олеснување на мерките. Земјаќи ги предвид бројките, кои укажуваат на многу брзо стивнување на епидемијата, ...
| | веќе видена | слични

Бројката на починати од ковид-19 во земјава ќе падне две до три недели откако паднаа бројките на новозаболени лица, кажа денеска заменик-министерот за ...
| | веќе видена | слични

„Утре имаме состанок на Комисијата за заразни болести, на која што ќе се дискутира за понатамошно олеснување на мерките. Јас сум оптимист, имајќи ги во обзир ...
| | веќе видена | слични

Во Албанија од први јуни се укинува задолжителното носење заштитна маска на лицето на отворен простор а полицискиот час се скусува за еден час и ќе трае од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 604 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
сите 353 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 87 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од 1ви јуни свадби на отворено и укинување на полицискиот час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: