Собранието не ја прифати иницијативата за референдум од „Учебници и настава мора да има“


Претседателката на Собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците Соња Мираковска во образложението за одбивањето на истата нотираше дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владејачката СДСМ имала формирана „сектор“ кој ги следи реакции на корисниците на социјалните мрежи и преку партиските ботови се обидува да ги задуши сите ...
| | веќе видена | слични

Членови на СДСМ прават притисоци да се бојкотираат протестите на учениците и родителите кои бараат настава со книги, а не реформи какви што најавува Мила ...
| | веќе видена | слични

Твитер профилот Реформи во СДСМ објавува аудио признание на функционер на партијата кој открива како бил задушен штрајкот во образованието за концептот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„ВМРО-ДПМНЕ ниту во Собранието ниту надвор од него, не се откажува од блокадата на реформите во образованието и дигитализацијата на наставниот процес. Со ...
| | веќе видена | слични

Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ до Собранието по втор пат поднесе предлог за покренување иницијатива за распишување референдум за ...
| | веќе видена | слични

„Не е во ред едно дете од кревет да се вклучува на часови и полузаспано да ја следи наставата. Не е во ред дете да врши „булинг“ и да ги „мјутнува“ ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Родители организирани преку иницијативата „Учебници и настава мора да има“ попладнево го почнаа својот протестен марш пред Министерството за образование и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието не ја прифати иницијативата за референдум од „Учебници и настава мора да има“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: