Сугарески: Реализацијата на приходите по основ на царина, ДДВ при увоз, акцизи, зголемена за 30% во однос на 2019

Реализацијата на приходите по основ на царина, ДДВ при увоз, акцизи и надоместоци заклучно со 17.05.2021 изнесува 33.209,64 милиони денари што е за 5.056,96 ...
| | веќе видена | слични

За фантастични 70 отсто се зголемила добивката на „Клинки јади“ во пандемиската 2020 година, покажуваат официјалните податоци. Оваа скопска компанија за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Петнаесет месеци од почетокот на корона-кризата во земјава, бројките покажуваат дека двојно повеќе профит инкасирале приватните лаборатории Авицена, Биотек и ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата со ковид-19 била голем катализатор за остварување огромни приходи и добивки за приватните лаборатории, пишува финансискиот веб-магазин „Пари“ ...
| | веќе видена | слични

Да се мери БДП само за регионот на Источна Македонија, веројатно ќе доведе во заклучок дека рударството е клучната индустриска гранка на која почива ...
| | веќе видена | слични

Дури осум ланци супермаркети лани во Македонија имале приходи од продажба поголеми од 50 милиони евра, според официјалните податоци кои ги доби „Фактор“. Од ...
| | веќе видена | слични

Дебарски бањи“ е пример како на дело се покажува грижа за персоналот т.е. за вработените. Лани петмината членови на Одборот на директори од почетокот на корона ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во април вкупните депозити на годишна основа се повисоки за 6,9 отсто, при раст на депозитите кај двата сектора, којшто е поизразен кај корпоративниот сектор. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 393 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 196 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 202 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 452 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сугарески: Реализацијата на приходите по основ на царина, ДДВ при увоз, акцизи, зголемена за 30% во однос на 2019

Од:
До кого (е-маил):
Порака: