(Видео) Костадинова-Стојчевска: 10% повисоки плати за вработените во високото образование од септември


Со Колективниот договор веќе од септември, вработените во високото образование ќе добијат покачување на платите за 10 отсто, а ќе им биде исплаќан и минат труд ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука за првпат потпиша Колективен договор со СОНК, на кој се приклучи и Независниот академски синдикат, информира преку својот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за образование и наука за прв пат потпиша Колективен договор со Самостојниот синдикат за образование, на кој се приклучи и Независниот академски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Обука на наставниот кадар како и размена на искуства и практики и поддршка во развој на нови профили за средните стручни училишта денеска биле договорени со ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование и наука Мила Царовска, која со официјална делегација е во посета на Турција, соопшти дека, во соработка со со средните училишта во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за образование и наука, Мила Царовска, и другите претставници на делегацијата како дел од официјалната посета на Турција денес посетија неколку ...
| | веќе видена | слични

Денеска при посетата на неколку стручни училишта во Истанбул договоривме соработка со нашите средни училишта во делот на стручното образование на чие ...
| | веќе видена | слични
5 копии

 Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев продолжува со вистинска грижа за образованието и наставниот кадар.  Самостојниот синдикат за образование за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со новиот Колективен договор вработените во високото образование од септември добиваат за 10 проценти повисоки плати, велат од СДСМ преку соопштение. „Владата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Костадинова-Стојчевска: 10% повисоки плати за вработените во високото образование од септември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: