Продажбата на автомобили во Европа до април со раст од 25 проценти

За фантастични 70 отсто се зголемила добивката на „Клинки јади“ во пандемиската 2020 година, покажуваат официјалните податоци. Оваа скопска компанија за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Петнаесет месеци од почетокот на корона-кризата во земјава, бројките покажуваат дека двојно повеќе профит инкасирале приватните лаборатории Авицена, Биотек и ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата со ковид-19 била голем катализатор за остварување огромни приходи и добивки за приватните лаборатории, пишува финансискиот веб-магазин „Пари“ ...
| | веќе видена | слични

Да се мери БДП само за регионот на Источна Македонија, веројатно ќе доведе во заклучок дека рударството е клучната индустриска гранка на која почива ...
| | веќе видена | слични

Дури осум ланци супермаркети лани во Македонија имале приходи од продажба поголеми од 50 милиони евра, според официјалните податоци кои ги доби „Фактор“. Од ...
| | веќе видена | слични

Дебарски бањи“ е пример како на дело се покажува грижа за персоналот т.е. за вработените. Лани петмината членови на Одборот на директори од почетокот на корона ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во април вкупните депозити на годишна основа се повисоки за 6,9 отсто, при раст на депозитите кај двата сектора, којшто е поизразен кај корпоративниот сектор. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 383 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 149 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 270 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продажбата на автомобили во Европа до април со раст од 25 проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: