Директорката на ЦДЦ со убава вест: САД се на пат да излезат од пандемијата

Ова е дел од објавените резултати од испитувањето за делувањето на Фајзер и Модерна вакцините кај бремените жени. Резултатите се прелиминарни и се наведува ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Само 0,01 процент од Американците биле повторно инфицирани по целосна имунизација против Ковид-19 во периодот јануари-април. Според американскиот Центар за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Помеѓу јануари и април оваа година, приближно 0,01 процент од луѓето вакцинирани со обете дози на вакцината добиле ковид-19, американско истражување покажа ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Половина од полнолетните граѓани во САД се вакцинирани, покажуваат податоците на Американскиот центар за контрола и превенција на болести. Повеќе од 164 ...
| | веќе видена | слични

Според американскиот Центар за контрола и превенција на болести во студија биле опфатени 101 милиони луѓе  подложени на целосен курс на вакцинација помеѓу 1 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Приближно 0,01 процент од луѓето вакцинирани со двете дози на вакцината добиле Ковид-19, ова според најновата американска студија покажува дека вакцината е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Властите во австралиската држава Викторија објавија дека бројот на нови случаи со Ковид-19 се искачи на 15 за три дена и предупредија дека следните 24 часа се ...
| | веќе видена | слични

Само 0,01% Американци кои примиле две дози од вакцината се заразиле со коронавирус во периодот од 1 јануари до 30 април, објави Центарот за контрола и ...
| | веќе видена | слични

Прагот од 50 проценти целосно вакцинираните возрасни Американци ќе биде надминат денес, соопшти Белата куќа. Повеќе од 60 проценти од возрасните Американци, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 181 | | | веќе видена

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 584 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 342 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Директорката на ЦДЦ со убава вест: САД се на пат да излезат од пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: