Во Црна Гора вакцинирани речиси една четвртина од населението

Податоците од Министерството за здравство покажуваат дека Ковид-19 дефинитивно се смирува во Македонија. Во главниот град, кој изминатите месеци, кога беше ...
| | веќе видена | слични

Македонија и Босна и Херцеговина се далеку од посакуваните резултати за имунизација на населението. Двете држави се единствени на Балканот кои во потполност ...
| | веќе видена | слични

Нема заразени, ниту починати граѓани во земјава по примени две дози. Извештајот на Институтот за јавно здравје покажува дека регистрирани се инфицирани со ...
| | веќе видена | слични

Нема заразени, ниту починати граѓани во земјава по примени две дози, објави . Како што стои во Извештајот на Институтот за јавно здравје, луѓето се инфицирале ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Белгиските власти ја прекинаа вакцинацијата со „јансен“, вакцина на компанијата „Џонсон и Џонсон“ за лица под 41 година бидејќи една жена почина по примањето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Црна Гора вакцинирани речиси една четвртина од населението

Од:
До кого (е-маил):
Порака: