Кој ги контролира информациите за израелско-палестинскиот конфликт?


Едно од главните места од каде доаѓаа информациите за тоа што се случува во Газа, сега е само руина. Израел ја урна зградата во која се наоѓаа канцелариите на ...
| | веќе видена | слични

Либанскиот екстремистички лидер на Хезболах, Хасан Насрала предупреди дека какво било нарушување на светите места за муслиманите и христијаните може да доведе ...
| | веќе видена | слични

248 мртви, меѓу кои 66 деца. Големиот број жртви во Појасот Газа во најновиот конфликт помеѓу Хамас и Израел отвора многу прашања. Населението е во шок. Таму ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, денеска, по средбите во Ерусалим и Рамала, изјави дека неговата земја поддржува решавање на конфликтот меѓу ...
| | веќе видена | слични

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен потврди во вторникот вечерта, на крахот на посетите на Ерусалим и Рамала, дека Вашингтон го поддржува решението ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Хезболах Сајед Хасан Насрал изјави денеска дека која било агресија против исламските свети места во Ерусалим би значела регионална војна. Ова е прво ...
| | веќе видена | слични

Демонстранти синоќа излегоа на улиците на Тел Авив барајќи соживот на Евреите и Арапите. Вакви протести имаше во повеќе градови во Израел, со кои се бара мир ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 395 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Иницијативата „Отворен Балкан“ ќе му овозможи на овој регион да има поинаква иднина, ќе овозможи поврзување на ...
сите 432 | | | веќе видена

Откако претседателот Стево Пендаровски не го потпиша новиот Изборен законик, премиерот Заев вели дека Владата ќе го укине или ќе го намали прагот од 2 отсто ...
сите 205 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 186 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 169 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој ги контролира информациите за израелско-палестинскиот конфликт?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: