Кој ги контролира информациите за израелско-палестинскиот конфликт?


Едно од главните места од каде доаѓаа информациите за тоа што се случува во Газа, сега е само руина. Израел ја урна зградата во која се наоѓаа канцелариите на ...
| | веќе видена | слични

Либанскиот екстремистички лидер на Хезболах, Хасан Насрала предупреди дека какво било нарушување на светите места за муслиманите и христијаните може да доведе ...
| | веќе видена | слични

248 мртви, меѓу кои 66 деца. Големиот број жртви во Појасот Газа во најновиот конфликт помеѓу Хамас и Израел отвора многу прашања. Населението е во шок. Таму ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, денеска, по средбите во Ерусалим и Рамала, изјави дека неговата земја поддржува решавање на конфликтот меѓу ...
| | веќе видена | слични

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен потврди во вторникот вечерта, на крахот на посетите на Ерусалим и Рамала, дека Вашингтон го поддржува решението ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Хезболах Сајед Хасан Насрал изјави денеска дека која било агресија против исламските свети места во Ерусалим би значела регионална војна. Ова е прво ...
| | веќе видена | слични

Демонстранти синоќа излегоа на улиците на Тел Авив барајќи соживот на Евреите и Арапите. Вакви протести имаше во повеќе градови во Израел, со кои се бара мир ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој ги контролира информациите за израелско-палестинскиот конфликт?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: