Американските милионери бараат поголеми даноци за супербогатите

Во Њујорк и во Вашингтон се одржа необичен протест на кој учествуваа луѓе што заработуваат повеќе од еден милион долари годишно и имаат богатство вредно и над ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Од вчера, официјално и формално, францускиот моден магнат Бернард Арно статистички е најбогатиот човек на светот. Арно го престигна сопственикот на Амазон, Џеф ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Во светот на бизнисот силно одекна веста за новиот најбогат човек во светот.Веста за богатството на Арно се појави неколку дена ...
| | веќе видена | слични

Оваа недела првото место на „Форбс“ листата на најбогати луѓе во светот го зазеде Бернард Арно, француски бизнисмен кој е сопственик на корпорацијата Louis ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Време зa читање: 2 минути Богатството на милијардерите во Велика Британија се зголеми за повеќе од една петтина минатата година и покрај пандемијата, според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 480 | | | веќе видена

Тетовската полиција денеска приведе уште две лица поради учество во вчерашниот настан во Мала Речица кога група луѓе се обидоа насилно да поминат преку ...
сите 164 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 113 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на семејство од селото Нераште, погодено од несреќата во ковид-болницата во Тетово, а во врска со ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 121 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 231 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на ...
сите 368 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американските милионери бараат поголеми даноци за супербогатите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: