Американските милионери бараат поголеми даноци за супербогатите

Во Њујорк и во Вашингтон се одржа необичен протест на кој учествуваа луѓе што заработуваат повеќе од еден милион долари годишно и имаат богатство вредно и над ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Од вчера, официјално и формално, францускиот моден магнат Бернард Арно статистички е најбогатиот човек на светот. Арно го престигна сопственикот на Амазон, Џеф ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Во светот на бизнисот силно одекна веста за новиот најбогат човек во светот.Веста за богатството на Арно се појави неколку дена ...
| | веќе видена | слични

Оваа недела првото место на „Форбс“ листата на најбогати луѓе во светот го зазеде Бернард Арно, француски бизнисмен кој е сопственик на корпорацијата Louis ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Време зa читање: 2 минути Богатството на милијардерите во Велика Британија се зголеми за повеќе од една петтина минатата година и покрај пандемијата, според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мојата порака е борба, посебно до прогресивните сили, чуварите на иднината, интеграциската иднина на нашата земја и чуварите на вредностите на едно општество ...
сите 645 | | | веќе видена

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 829 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 99 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски, денеска сесретна со тренери, играчи и родители од Клуб Куманово Милано 2010 на Градскиот стадион. На ...
сите 172 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 126 | | | веќе видена

Изгореа бараките на поранешниот суд за прекршоци, а пожарот го зафати и соседниот хотел. Пожарникарите имаа проблем да најдат хидранти за да повлечат вода. ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американските милионери бараат поголеми даноци за супербогатите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: