Бајден се откажува од санкциите против „Северен тек 2“?


Американскиот претседател Џо Бајден порача дека одлучил да ги укине санкциите против компамиите кои стојат зад гасоводот Северен тек 2, бидејќи проектот е при ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нема потврдени податоци за улогата на Русија во инцидентот со присилното слетување на авионот „Рајанер“ и затоа Европскиот совет не даде проценка во врска со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Економската соработка меѓу Европа и Русија станува сè потешка, изјави претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен. „Бројните обиди од наша ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Економската соработка меѓу ЕУ и Русија станува се потешка, нагласи претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен, јави ДПА. Таа изрази жалење што ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Администрацијата на американскиот претседател Бајден ги укина санкциите против компанијата што го гради гасоводот „Северен ток два“ ...
| | веќе видена | слични

Рускиот брод „Фортуна“ започна да ги поставува цевките за гасоводот „Северен тек 2“ во германските води, соопштија изведувачите на големиот проект. „Северен ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии

Група американски законодавци повикаа претседателот Џо Бајден да ја смени одлуката за делумно укинување на санкциите во однос на рускиот гасоводен проект ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никој не знае што се случува и за што се преговара од страна на власта. Тој исто така порача дека никој не му дал овластување на Владо Бучковски да преговара ...
сите 562 | | | веќе видена

Министерот за здравство и потпретседател на СДСМ Венко Филипче во вечерашното гостување на телевизија Канал 5, осврнувајќи се на најавената средба во Париз на ...
сите 265 | | | веќе видена

РУСИЈА ЈА ПРОТЕРА МАКЕДОНСКАТА В.Д. АМБАСАДОРКА Русија прогласи еден вработен во Амбасадата на Северна Македонија во Москва за персона нон грата. Веста ја ...
сите 110 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје има хоспитализирани 3 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 48 лица сомнителни и ...
сите 764 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје заедно со екипа од МВР, извршил увид на самото место каде на 8 јуни 2021 година, во 23:05 часот, во ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден се откажува од санкциите против „Северен тек 2“?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: