Бочварски:Автопатот Кичево-Охрид со нов рок, цената останува иста


2 копии

Министерот Бочварски, сакајќи да ја прикрие јавноста и да избегне одговорност за барањето на граѓанскиот сектор, продолжи со пинг-понг-надлежностите меѓу ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива го повикува министерот за транспорт и врски Благој Бочварски да не ја потценува интелигенцијата на јавноста ...
| | веќе видена | слични

Изградбата на автопатот Кичево – Охрид е меѓу приоритетите на Владата. Посебен тим на Министерството за транспорт и врски и Јавното претпријатие за државни ...
| | веќе видена | слични

Имаме силен интензитет на работа на автопатот Кичево – Охрид, секојдневно работат преку 360 машини со преку 720 работници. Сите дополнителни работи се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Mинистерот за транспорт и врски Благој Бочварски заедно со директорот на ЈП за државни патишта, Ејуп Рустеми денеска извршија увид во изградба на автопатот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пожарите во Македонија не стивнуваат, најсериозна е состојбата во Македонски Брод,Пехчево и Делчево. Регистрирана првата жртва, жена од кумановско Старо ...
сите 328 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 181 | | | веќе видена

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 635 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 342 | | | веќе видена

Пожарникарски екипи денеска имаа две интервенции во Челопек, во Општина Старо Нагоричане, информираат надлежните од РЦУК Куманово и од противпожарната единица ...
сите 217 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бочварски:Автопатот Кичево-Охрид со нов рок, цената останува иста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: