Пендаровски ќе стави потпис на законот за дивоградбите доколку пак биде усвоен во Собрание


Немам намера да не го почитувам Уставот, да изигрувам некаков претседател кој има т. н. џебно вето и да не се произнесувам, вели Претседателот. Ако Собранието ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за транспорт и врски информира дека продолжува со отворената консултација за Законот за утврдување на правен статус на бесправно изградените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со новиот Закон за легализација на дивоградби, кој во моментов се доработува по забелешките на јавноста и претседателот Стево Пендаровски кој одби да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Да се повлече актуелниот Предлог закон за легализација на бесправно изградените објекти, да се направи попис и категоризација на дивоградбите за да се утврди ...
| | веќе видена | слични

Некој трчал по институции, добил дозвола и платил за комуналии за куќата, а комшијата до него си свиркал, си градел на диво и сега ќе му ја легализираме куќата ...
| | веќе видена | слични

Законот за легализација го амнестира криминалот во бесправното градење смета поранешната министерка за правда. Дескоска вели, тој не решава социјални пробелеми ...
| | веќе видена | слични

„Најспорниот член од новиот предлог закон за легализација на дивоградби и продажба на земјоделско земјиште е членот 41 со кој се амнестираат сите кривични ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски ќе стави потпис на законот за дивоградбите доколку пак биде усвоен во Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: