Ќе се направи супер анализа за македонското брашно кое е вратено од Косово

Засега македонското брашно не се извезува во соседно Косово. Македонското брашно за извоз во Косово ќе чека супер анализа. Министерот за економија Крешник ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи оценува дека проблемот во врска со извозот на брашно од Македонија на Косово е технички проблем што мора да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во Германија регистриран е најмал број новоинфицирани со Ковид-19 на дневно ниво во изминатите девет месеци, поради што официјалните лица ја разгледуваат ...
сите 501 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека Западниот сојуз мора да одговори на економскиот, политичкиот и воениот подем на Кина. Според него, ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се направи супер анализа за македонското брашно кое е вратено од Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: