Европска земја ги укинува маските на отворено


Советот на министри донесе одлука за продолжување на рокот на прогласената вонредна состојба со епидемија на корона вирусот, од 1 јуни 2021 година до 31 јули ...
| | веќе видена | слични
7 копии

По видното намалување на бројот на заразени и починати од Ковид-19, косовские власти најавуваат дека од средината на идниот месец ќе ја укинат забраната за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Комисијата за заразни болести најавуваат дека следната недела ќе одржат состанок и ќе одлучат какви мерки за заштита од корона вирусот ќе бидат активирани ...
| | веќе видена | слични

Епидемиолошката состојба во земјава се подобрува, бројот на новозаразени лица и хоспитализирани се намалува. Комисијата за заразни болести според најавите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Eпидемијата на коронавирусот сè уште не е завршена, предупредуваат епидемиолози од Словенија. Тие велат дека некои ограничувања ќе останат на сила и во летото. ...
| | веќе видена | слични

Можно е од 1 јуни да биде укината мерката за задолжително носење на маски на отворено, за што ќе одлучува Комисијата за заштита од заразни болести на состанок ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На само два-три дена или најдоцна еден ден пред 1.јуни Комисијата за заразни болести ќе расправа за евентуално олабавување на анто-ковид мерките. Извори на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Петти ден по ред во Русија е регистрирано зголемување на бројот на новозаразени, а само во последното деноноќие има 13.510 нови случаи, што е највисока бројка ...
сите 556 | | | веќе видена

Иако власта во Македонија негира, повеќе од јасно е дека тајните преговори со Бугарија не се вртат околу Португалскиот предлог, туку околу Бугарската ...
сите 72 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 384 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 88 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европска земја ги укинува маските на отворено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: