Власта треба да молчи наместо да се фали- колективниот имунитет Македонија скапо го плати со над 5.000 починати лица


Во изминатиов период власта во Македонија започна да говори дека граѓаните полека но сигурно веќе стекнуваат колективен имунитет со помош на мерките и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека не е оптимист дека ќе има поместувања во позициите на Бугарија во однос на ...
| | веќе видена | слични

-Не сум оптимист. Јас би сакал да е ова вистинито, но не сум оптимист. Бугарија нема да се помести ни милиметар, ако ние не ја прифатиме резолуцијата на ...
| | веќе видена | слични

Ние сме заинтересирани за соработка со сите партии врз основа на нашата идна работа што ќе се заснова на максимална транспарентност, искреност и посветеност, ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар Бесим Небиу вели дека најавите на ВМРО – ДПМНЕ дека ќе постави услов нив да им припадне претседавач на Советот во општините каде би ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на албанската опозициска коалиција и висок експонент на Алтернативата, Скендер Реџепи, во изјава за Слободен печат, вели ...
| | веќе видена | слични
7 копии
7 копии

Во најмалку 10 од 13 општини во кои ќе победат кандидати за градоначалници од албанската заедница, доколку ја сакаат поддршката од ВМРО-ДПМНЕ и нејзините ...
| | веќе видена | слични

Ова граѓаните го гледаат секој ден. Немаат став за ниту едно важно прашање, опструираат и блокираат. Македонија ги исполни сите критериуми и стандарди за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Додека Зоран Заев се бори за татковината, за граѓаните, и добива силна поддршка, само ВМРО-ДПМНЕ седи на страна, плука и одмага - велат од СДСМ Цела македонска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Власта треба да молчи наместо да се фали- колективниот имунитет Македонија скапо го плати со над 5.000 починати лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: