Средба на претседателот на ДУИ Ахмети со британската амбасадорка, Галовеј

Двајцата соговорници разговараа за политичките случувања во земјата, пандемијата, локалните избори и пописот на населението. Ахмети и британската амбасадорка ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска ќе го прими амбасадорот на Казахстан во земјава Жанибек Абдрашов. Средбата ќе се одржи во стариот кабинет со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, денеска се сретна со амбасадорот на Република Полска, Н.Е. Војциех Тицињски и на ...
| | веќе видена | слични

Освен за евроинтеграцијата, се разговарало и за билатералното партнерство меѓу Бугарија и Грција и соработката за надминување на последиците од епидемијата на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Бугарскиот претседател, Румен Радев, оствари телефонски разговор со премиерот на Република Грција, Киријакос Мицотакис, соопшти прес-службата на Радев. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Бугарија, Румен Радев и грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис одржаа телефонски разговор за европските интеграции на Западен Балкан, како и за ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот претседател Илир Мета, денеска во Љубљана оствари средба со премиерот на Словенија, Јанез Јанша. Шефот на албанската држава односите меѓу двете ...
| | веќе видена | слични

Политичките случувања во земјата, пандемијата, локалните избори и пописот на населението биле теми за кои денеска разговарале претседателот на ДУИ Али Ахмети и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба на претседателот на ДУИ Ахмети со британската амбасадорка, Галовеј

Од:
До кого (е-маил):
Порака: