(АУДИО)Нови снимки од Конгресот: Снимен е и кумановскиот градоначалник Димитриевски

Нови аудиоснимки од затворениот дел на Конгресот на СДСМ кој се одржа во неделата излегоа денеска во јавноста. По објавата на аудиото од говорот на екс ...
| | веќе видена | слични

„Демократската унија за интеграција (ДУИ) изрази поддршка за отворените листи, но остро се спротивстави на промените, кои ќе овозможат само една изборна ...
| | веќе видена | слични

Штуро соопштение објави министерот за правда Бојан Маричиќ по средбата на Работната група, задолжена за измени на Изборниот законик. На маса во Клубот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Организирањето на Македонија во една изборна единица е првиот чекор во зауздувањето на трибалистичките влијанија во политиката, велат од политичката партија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Позната е причината зошто не се реализира уште едно предизборно ветување на премиерот Зоран Заев за една изборна единица. Иако кај речиси сите партии од власта ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Работната група за измени на Изборниот законик на кој присуствуваа претставници на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ, Алијанса на Албанците, БЕСА, Алтернатива, Левица, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(АУДИО)Нови снимки од Конгресот: Снимен е и кумановскиот градоначалник Димитриевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: