Македонскиот пазар преплавен од неквалитетни странски производи

Трговците увезуваат производи со сомнителен квалитет и предизвикуваат нелојална конкуренција со домашните производители. Граѓаните, поради малата куповна моќ, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Филипче: Се посвесни се семејствата за тоа какво добро дело прават кога ќе се согласат да се донираат органите од пациенти Пациентот со трансплантирано срце ...
сите 112 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, при што во фокусот на разговорите беше извршната ...
сите 300 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика Заев, Димитров и Османи да се појават пред Собранието и пред граѓаните да објават за што преговараат со ...
сите 298 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 220 | | | веќе видена

Повторно се затвора главниот град на Чиле, Сантијаго и покрај доброто темпо на вакцинацијата. Здравствените власти најавија повторно затворање на ...
сите 293 | | | веќе видена

Претседателот на Бугарија Румен Радев оствари телефонски разговор со американскиот државен секретар Ентони Бликен, по иницијатива на шефот на дипломатијата на ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонскиот пазар преплавен од неквалитетни странски производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: