Приведен скопјанец по распишана централна потерница

2 копии

На 25.05.2021 во 22.00 часoт на магистралниот пат Кичево-Гостивар, полициски службеници од ПС за БПС Кичево ги лишиле од слобода Г.Н.(26) од Велес и М.С.(32) ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопски Клуб на музичари обвинува дека МВР спротивно на законот привела девет нивни членови кои во ноќните часови, но не во време на полициски час, како што ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Владата Зоран Заев денеска во Тирана учествуваше на Самитот на земјите од Западен Балкан чиј домаќин беше премиерот на Албанија, Еди Рама.На ...
сите 633 | | | веќе видена

Светската здравствена организација предвидува ширење на индиската мутација на коронавирусот низ Европа, изјави шефот на регионалната канцеларија на СЗО за ...
сите 648 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје заедно со екипа од МВР, извршил увид на самото место каде на 8 јуни 2021 година, во 23:05 часот, во ...
сите 67 | | | веќе видена

Трет ден ВМРО-ДПМНЕ ги блокира расксниците во Скопје и во десет други градови како знак на револт кон владата на Заев околу преговорите со Софија. Велес и ...
сите 121 | | | веќе видена

Пораки разменети меѓу обвинетиот Миле Јанакиевски и поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, два месеци пред крвавиот упад во Собранието, ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен скопјанец по распишана централна потерница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: