Финците најмногу а Бугарите најмалку работеле од дома помеѓу ЕУ државите

Мерките за социјално дистанцирање поради пандемијата со Ковид-19 принудија многу луѓе да работат од дома. Минатата година 12,3% од вработените лица на возраст ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 545 | | | веќе видена

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 238 | | | веќе видена

Третиот ешалон - администрацијата е на тапет со години, реагираат синдикатите. Наместо да се обвинуваат административните службеници дека се корумпирани, од ...
сите 214 | | | веќе видена

За нас е неприфатлив предложениот праг од 2 проценти за независни кандидати на локалните избори, нашиот предлог е прагот да изнесува 0.5 проценти, само така ќе ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Финците најмногу а Бугарите најмалку работеле од дома помеѓу ЕУ државите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: