Села и Гаши сами ќе настапат во првиот круг на локалните избори

Ние сме заинтересирани за соработка со сите партии врз основа на нашата идна работа што ќе се заснова на максимална транспарентност, искреност и посветеност, ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар Бесим Небиу вели дека најавите на ВМРО – ДПМНЕ дека ќе постави услов нив да им припадне претседавач на Советот во општините каде би ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на албанската опозициска коалиција и висок експонент на Алтернативата, Скендер Реџепи, во изјава за Слободен печат, вели ...
| | веќе видена | слични

Министерот Бочварски, сакајќи да ја прикрие јавноста и да избегне одговорност за барањето на граѓанскиот сектор, продолжи со пинг-понг-надлежностите меѓу ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива го повикува министерот за транспорт и врски Благој Бочварски да не ја потценува интелигенцијата на јавноста ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во најмалку 10 од 13 општини во кои ќе победат кандидати за градоначалници од албанската заедница, доколку ја сакаат поддршката од ВМРО-ДПМНЕ и нејзините ...
| | веќе видена | слични

Уште не се почнати пазарењата меѓу македонскиот и албанскиот блок за локалните избори но веќе расте тензијата во пресрет на договорите пред локалните избори ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за неделникот „Фокус“ истакна дека ВМРО-ДПМНЕ е најголемата и најорганизираната политичка партија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за претстојните локални избори ќе пласира нов концепт при изборот за кандидати за градоначалници. Тој во интервју за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 382 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 149 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 270 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Села и Гаши сами ќе настапат во првиот круг на локалните избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: