КОГА И КАКО ЌЕ СЕ ДОБИЕ ТЕРМИН ЗА РЕВАКЦИНА СО АСТРАЗЕНЕКА ЗА ПОСТАРИТЕ ОД 60 ГОДИНИ: Министерството за здравство оваа недела ќе дефинира

Матичните лекари секојдневно се соочуваат со низа прашања од страна на нивните пациенти во однос на вакцинацијата против Ковид-19. Велат дека во последнава ...
| | веќе видена | слични

Нема веќе патување до Кавадарци по вакцина, барем не за оние жители на Велес, Чашка, Градско и Лозово кои треба да примат прва доза. Од денеска за нив почна да ...
| | веќе видена | слични

Во спортската сала на средното училиште „Коле Неделковски“ во Велес од денес се врши масовна вакцинација на населението за заштита од ковид-19. Пунктот беше ...
| | веќе видена | слични

Над 17.000 жители на општините Битола, Прилеп, Демир Хисар, Крушево и Македонски Брод примиле вакцина во Регионалниот вакцинален пункт во Битола во изминатите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Скопскиот економски форум имаше обраќање на панелот насловен „Испорачување на ...
сите 360 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 287 | | | веќе видена

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 502 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОГА И КАКО ЌЕ СЕ ДОБИЕ ТЕРМИН ЗА РЕВАКЦИНА СО АСТРАЗЕНЕКА ЗА ПОСТАРИТЕ ОД 60 ГОДИНИ: Министерството за здравство оваа недела ќе дефинира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: