Британија го повика Израел да дејствува пропорционално, Германија го осуди Хамас


Британската Влада денеска оцени дека Израел мора да има сигурност дека израелските воени активности против Хамас се „пропорционални” и изрази длабока ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, денеска, по средбите во Ерусалим и Рамала, изјави дека неговата земја поддржува решавање на конфликтот меѓу ...
| | веќе видена | слични

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен потврди во вторникот вечерта, на крахот на посетите на Ерусалим и Рамала, дека Вашингтон го поддржува решението ...
| | веќе видена | слични

Нетанјаху им се заблагодари на САД за нивната поддршка, истовремено предупредувајќи ги милитантите да го задржат прекинот на огнот Државниот секретар на САД, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен вети денеска за време на турнејата на Блискиот исток дека Вашингтон ќе собере поддршка за реконструкција на Газа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од 1.550 Арапи се уапсени во судирите во Израел во изминатите две недели, и израелската полиција соопшти дека ќе продолжи да ги приведува осомничените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот амбасадор во Вашингтон, кој беше вратен во неговата земја на консултации во март, денеска отпатува во САД, во согласност со неодамнешниот договор меѓу ...
сите 388 | | | веќе видена

Скопје е со трицифрен, а шест македонски градови се со двоцифрен број на заболени од коронавирусот. Во главниот град има 106 активни, а Куманово има 35, ...
сите 547 | | | веќе видена

СДСМ, Заев, Филипче и функционерите на СДСМ кога веќе не можат да ги излажат граѓаните, пробуваат на своите членови да им стават розови очила. Венко Филипче ...
сите 232 | | | веќе видена

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев потврди дека утрешниот натпревар против селекцијата на Холандија ќе бииде негов последен за ...
сите 183 | | | веќе видена

Бидејќи Општина Охрид, Општона Струга, нити пак Министерството з атранспорт и врски не ги објавија јавно краткотрајните договори за закуп на плажи на ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британија го повика Израел да дејствува пропорционално, Германија го осуди Хамас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: