Скендер Реџепи: Коалицијата Алијанса-Алтернатива во првиот круг на изборите ќе оди самостојно

Скендер Реџепи од Алтернатива вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 беше прашан и за можна коалиција на локалните избори кои ќе се одржат во ...
| | веќе видена | слични

Ние сме заинтересирани за соработка со сите партии врз основа на нашата идна работа што ќе се заснова на максимална транспарентност, искреност и посветеност, ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар Бесим Небиу вели дека најавите на ВМРО – ДПМНЕ дека ќе постави услов нив да им припадне претседавач на Советот во општините каде би ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на албанската опозициска коалиција и висок експонент на Алтернативата, Скендер Реџепи, во изјава за Слободен печат, вели ...
| | веќе видена | слични

Министерот Бочварски, сакајќи да ја прикрие јавноста и да избегне одговорност за барањето на граѓанскиот сектор, продолжи со пинг-понг-надлежностите меѓу ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива го повикува министерот за транспорт и врски Благој Бочварски да не ја потценува интелигенцијата на јавноста ...
| | веќе видена | слични

Уште не се почнати пазарењата меѓу македонскиот и албанскиот блок за локалните избори но веќе расте тензијата во пресрет на договорите пред локалните избори ...
| | веќе видена | слични

Скендер Реџепи од Алтернатива во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека коалицијата АА-ААА во првиот круг на локалните избори ќе излезе сама, а во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе има ли рокада на министри во Владата, или станува збор само за празни шпекулации? Информативната агенција на албански јазик ИНА пишува, а пренесува порталот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 383 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 158 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 271 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скендер Реџепи: Коалицијата Алијанса-Алтернатива во првиот круг на изборите ќе оди самостојно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: