Родителите најавуваат референдум за образовните реформи


4 копии

Од граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ информираат дека во тек е собирање на потписи во Битола и во Скопје за иницијативата за покренување ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Граѓанската иницијатива „учебници и настава мора да има“ од денеска до четврток во подрачни одделенија на државната изборна комисија во Скопје и Битола одново ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Од МОН велат дека правото на покренување на иницијатива за референдум е легитимно, затоа што е уставно загарантирано, но сепак, причината поради која се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Откако им се случи фијаско на партиските протести, откако им пропадна нелегитимниот обид за собирање потписи, од ВМРО-ДПМНЕ повторно најавуваат нови обиди за ...
| | веќе видена | слични

Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ собира потписи за да се прифати иницијативата за распишување референдум за дигиталните учебници. Се ...
| | веќе видена | слични

Тие се спротивставуваат на предлогот на Министерството за образование и наука за реформи во образованието, во делот на дигитализацијата на учебниците. Според ...
| | веќе видена | слични

Во нашата држава правото на покренување иницијатива за референдум е легитимно и уставно загарантирано, но ова е уште еден апсурден обид да се блокира реформа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев го прими поранешниот градоначалник на Солун, политичар и бизнисмен Јанис Бутарис, кој заедно со своите соработници остана во работна ...
сите 963 | | | веќе видена

Франција и Германија предложиле да биде поканет рускиот претседател Владимир Путин на самит со Европската унија како дел од поширокото продолжување на ...
сите 294 | | | веќе видена

Утре пристигнува нова пратка од 100 илјади вакцини на „Фајзер“ преку ковакс системот, најави министерот за здравтство Филипче.В недела со два авиони по 250 ...
сите 441 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 156 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 121 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Родителите најавуваат референдум за образовните реформи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: