И Бугарите ќе имаат своја вакцина


2 копии

Словенечкиот имунолог Андреј Трампуж, раководител на Одделот за инфективни болести и септичка хирургија во болницата „Шарите“ во Берлин, вели дека ...
| | веќе видена | слични

Вирусот корона во повеќе наврати ја покажа својата непредвидливост, па затоа е тешко со сигурност да се каже кога може да се очекува крај на пандемијата, но ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На Институтот за експериментална медицина во Русија е направена орална вакцина против коронавирус која содржи специфична ДНК додадена на бактерии кои се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис денеска во обраќање до јавноста предупреди дека земјата се соочува со најнеиздржелив топлотен бран од 1987 година, кога ...
сите 454 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Повеќе пожари ја зафатија Македонија, а како што информираат од противпожарната единица Куманово, пожар има и во Општина Старо Нагоричане кај Кокино и ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Бугарите ќе имаат своја вакцина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: