Средба на претседателот Пендаровски со косовската претседателка Османи


Претседателот Пендаровски упати честитки до претседателката Османи за стапувањето на функцијата и изрази подготвеност за засилена соработка на највисоко ниво ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, за време на работна посета на Полска се сретна со својот домаќин, шефот на полската дипломатија Збигњев Рау. ...
| | веќе видена | слични

„Уште една силна поддршка од искрени пријатели во Европската унија. Полска ќе продолжи активно да се залага, во рамките на советите на ЕУ за имплементација на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската агенда на Македонија и поддршката на Полска во таа насока, ќе биде во фокусот на разговорите на средбите на шефот на дипломатијата Бујар Османи при ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии

Министрите за надворешни работи на Австрија, Александер Шаленберг, на Словенија, Анже Логар и на Чешка, Јакуб Кулханек, по вчерашната посета на Скопје, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од петте хеликоптери замина на извидување во реонот на општина Пехчево, изјави утрово за МИА Стојанче Ангелов, директорот на Центарот за управување со ...
сите 390 | | | веќе видена

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 583 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 331 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба на претседателот Пендаровски со косовската претседателка Османи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: