А ЧИИ ПОСЛУШНИЦИ ДА БИДАТ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА СДСМ, СИГУРНО НЕ НА ВМРО-ДПМНЕ - Заев до Мицкоски за изборот на новото партиско раководство

Извршната власт е бирана од Парламентот и нејзините претставници заслужија да добијат шанса. Тие се околу 8,5 месеци министри, раководители и слично. Имајќи ...
| | веќе видена | слични

Се соочи со многу предизвици и притисоци во менаџирање со ковид панедмијата, набавката на вакцини и процесот на имунизација. Стратегијата за вакцинација покажа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателот на СДСМ, Венко Филипче, во интервју за порталот Нова вели дека како потпретседател на партијата останува посветен на здравствените политики и ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче не смета дека пријателството со премиерот Зоран Заев било пресудно за тој да добие висока функција во СДСМ, односно да ...
| | веќе видена | слични

„Без разлика дали е тоа надворешна политика, крупни проекти како Клинички центар, борба со пандемија, економски мерки за спас на стопанството – СДСМ при ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот амбасадор на Македонија во Бразил, Ивица Боцевски, синоќа во емисијата „Што не е јасно?“ на Алфа анализираше колкава е моќта на СДСМ, односно на ...
| | веќе видена | слични

Горан Сугарески ја задржа својата висока партиска функција во СДСМ. Актуелниот директор на Царинската управа е избран по вторпат за претседател на Надзорниот ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Откако вчера видеата објавени на фејсбук на кој се слушаат критики за раководењето на владечката партија а кои беа искажани на Конгресот на СДСМ без избришани, ...
| | веќе видена | слични

Нови аудиоснимки од затворениот дел на Конгресот на СДСМ кој се одржа во неделата излегоа денеска во јавноста. По објавата на аудиото од говорот на екс ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 762 | | | веќе видена

Забрзувањето на европската перспектива за Република Северна Македонија зависи само од ангажманот и резултатите во дијалогот со Бугарија. Ова го изјави ...
сите 282 | | | веќе видена

Едно лице е повредено во инцидентот кој се случил вчера вечер во Старата скопска чаршија. Како што информираат од СВР Скопје за Република, околу 23.10 часот, ...
сите 323 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 290 | | | веќе видена

Мрзеливиот Шилегов 3 месеци пред избори ветува проекти, а 4 години со прст нема мрднато. Шилегов ветуваше и тунел под Кале, па завршивме само со ѓубре под ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

А ЧИИ ПОСЛУШНИЦИ ДА БИДАТ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА СДСМ, СИГУРНО НЕ НА ВМРО-ДПМНЕ - Заев до Мицкоски за изборот на новото партиско раководство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: