Сите во државата ќе мора да одат во пензија задолжително до 64 години

4 копии

Владата дава дополнителна можност на сите заинтересирани невработени лица и работодавачи да аплицираат за мерките и програмите од Оперативниот план за 2021 ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска очекува законското решение за одење во пензија на 64 години да биде одлокирано во Собранието и да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Најатрактивните програми и мерки од Оперативниот план 2021, за кои изминатиов период имаше најголем интерес, од денес повторно им се достапни на граѓаните, ...
| | веќе видена | слични

НОВИ СУБВЕНЦИИ ЗА МЕРКИ: 1.САМОВРАБОТУВАЊЕ 2. СУБВЕНЦИОНИРАЊЕ НА ПЛАТИ 3. ПРАКТИКАНСТВО 4. ОБУКА НА РАБОТНО МЕСТО ЗА ПОЗНАТ РАБОТОДАВАЧ 5. ЈАВНИ РАБОТИ Можност ...
| | веќе видена | слични

Јагода Шахпаска, министерката за труд и социјална политика, на денешната прес-конференција рече дека очекува во наредниот период во Собранието да бидат ...
| | веќе видена | слични

Живеачка со 10 и пол до 12.000 денари. Со толку пари опстојуваат најголем дел од пензионерите. Според податоците на Фондот, од 325 илјади пензионери, само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кристијан Ериксен утринава ја даде првата изјава откако колабираше на теренот на мечот меѓу Данска и Финска. ЕВРО 2020 Ериксен го исплаши целиот свет, за среќа ...
сите 305 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Нема ниту еден починат ковид-пациент во претходното деноноќие, првпат по 10 месеци, а регистрирани се и само осум новозаразени од 3068 тестирања и девет ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 164 | | | веќе видена

Британските власти одлучија да ги одложат ограничувањата наметнати поради епидемијата на коронавирус кои требаше да бидат укинати на 21 јуни. Владини извори за ...
сите 174 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите во државата ќе мора да одат во пензија задолжително до 64 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: