НОВИ 19 ЖРТВИ НА КОРОНА, А САМО 27 НОВОЗАБОЛЕНИ - заразата стивнува, но не и смртните случаи


Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 1.314 тестирања, а ...
| | веќе видена | слични
22 копии
2 копии

Според податоците добиени од Институтот за јавно здравје, во изминатата недела во Тетовскиот регион имало повеќе починати отколку новозаразени со ковид-19. Од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дневните извештаи на Институтот за јавно здравје покажуваат дека изминатата недела во тетовскиот регион има поголем број на починати отколку на новозаразени од ...
| | веќе видена | слични

Здравствените власти вчера известија дека уште 18 лица починале од коронавирус и дека се регистрирани седум нови случаи на заразени. Новиот број на заразени со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Разговор со наслов „Жугиќ против Албанците“, а со фотографија од актерката и претседателка на Градскиот комитет на Унија на жени при ВМРО-ДПМНЕ, Јелена Жугиќ, ...
сите 203 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 343 | | | веќе видена

„Забрането е инсајдерско прибирање информации за сватовите; свекрвата и снаата да се задолжително и во секој момент на дистанца од 100 метри“ се само дел од ...
сите 174 | | | веќе видена

Поранешниот амбасадор Нано Ружин во емисијата 24 анализа истакна дека во САД сега демократите се на власт и нивната политика кон Балканот датира од 1999 година ...
сите 140 | | | веќе видена

Дел од владините советници велат дека болниците нема да можат да издржат доколку бројот на хоспитализации повторно биде како во јануари Британскиот премиер ...
сите 155 | | | веќе видена

Предлог законот за утврдување на максимални цени за болничко лекување на кој го предложи Левица денеска пред пратениците, откако пред седум дена Комисијата за ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОВИ 19 ЖРТВИ НА КОРОНА, А САМО 27 НОВОЗАБОЛЕНИ - заразата стивнува, но не и смртните случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: