Стојаноска: Не е точно дека ВМРО-ДПМНЕ го блокира Собранието

9 копии

Собранието на Република Македонија се очекува утре да продолжи со веќе почнатата 41. седница од минатата недела на која би се гласале сите точки што веќе биле ...
| | веќе видена | слични

Во четврток Собранието ќе одржи седница за постапување пратенички прашања. Ова било договорено на денешната средба на претседателот на Собранието Талат Џафери ...
| | веќе видена | слични

Добро утро Македонијо! Нека ни е честит празникот на Македонските просветители Св. Кирил и Методиј! Замислете си за момент дека ви треба да нова куќа. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Доколку власта не би била толку криминална, ние би можеле да се договориме како граѓаните можат да добијат навремена и современа здаравствена заштита, рече ...
| | веќе видена | слични

Говорејќи за новиот клинички центар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го образложи партискиот став, коментирајќи дека во Собранието, тоа нe e ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето интервју за весникот „Фокус“ говореше за блокирањето на законот за Клинички центар и посочи дека со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
повеќе

Останато

Владата утрово во 08.30 часот ќе одржи седница за предлогот на Управувачкиот комитет за воведување кризна состојба во траење од 30 дена поради состојбата со ...
сите 333 | | | веќе видена

Пожарникарски екипи денеска имаа две интервенции во Челопек, во Општина Старо Нагоричане, информираат надлежните од РЦУК Куманово и од противпожарната единица ...
сите 246 | | | веќе видена

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 588 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 333 | | | веќе видена

По наредба на премиерот Стефан Јанев, Бугарија испраќа поддршка за справување со пожарите што избија на територијата на Република Македонија објави бугарската ...
сите 203 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојаноска: Не е точно дека ВМРО-ДПМНЕ го блокира Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: