Заврши јавниот повик за субвенции за велосипеди во Карпош


Греењето на инвертер клима-уреди кај скопјани од година во година станува се поатрактивно. Тоа се должи на поволностите кои ги нудат надлежните институции за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерството за економија распиша јавен повик за изразување интерес од страна на угостителски објекти за сместување на гости кои ќе добијат ваучери за ...
| | веќе видена | слични

Течат последните рокови за неколку јавни огласи и повици за доделување на финансиска помош за одредени категории погодени од ковид кризата, согласно шестиот ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија објави јавен повик за пријавување на угостителски објекти за сместување на гости со ваучери од 12.000 денари за туризам, наменети ...
| | веќе видена | слични

Право на учество на јавниот повик имаат сите категоризирани угостителски објекти за сместување (хотели) кои се лиценцирани и се во туристичките центри во ...
| | веќе видена | слични

Основна цел на оваа мерка е да  им се овозможи на лицата со ниски приходи да искористат   годишен одмор во туристичките центри во Република Македонија, и во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Градот Скопје ги информира граѓаните дека јавниот повик за доделување субвенции за инвертер клима уреди за затоплување на домаќинствата се исцрпени. Во текот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Повеќе пожари ја зафатија Македонија, а како што информираат од противпожарната единица Куманово, пожар има и во Општина Старо Нагоричане кај Кокино и ...
сите 167 | | | веќе видена

Во врска со неколкуте пожари што избувнаа денес во Кочани и околината, при што беа зафатени и неколку куќи, вечерва се обрати премиерот Зоран Заев, кој од ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заврши јавниот повик за субвенции за велосипеди во Карпош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: