Работна средба на гувернерката на Народната банка со претставници на Независната угостителска комора


3 копии

Гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска и дел од тимот на Народната банка одржаа конструктивна работна средба со претставници на Независната угостителска комора ...
| | веќе видена | слични

- Во време и услови на пандемија Ковид-19 банките без отстапки целосно ги пресметаа, наплатијa и репорограмираа каматите и трошоците за провизии и надоместоци ...
| | веќе видена | слични

Претставници на над 1.300 музичари и членови на шест сродни музички здруженија, денеска повторно реагираа и најавија протест за наредната среда, бидејќи власта ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Владата денеска на седница го задолжи Генералниот секретаријат да го објави јавниот повик за финансиска поддршка за регистрирани фотографски студија и фитнес ...
| | веќе видена | слични

Полицискиот час и носењето маски остануваат најмалку до 1 јуни. На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донелазаклучок ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши и генералниот секретар на Владата Мухамед Зеќири денеска информираа дека се објавени седум јавни повици за финансиска ...
| | веќе видена | слични

Владата предводена од СДСМ продолжува со помош и поддршка за домашната економија, истакна портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска.Таа потсети дека се објавени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема ново опуштање на рестрикциите. Епидемијата стивнува, но антиковид мерките остануваат на сила. Полицискиот час и натаму ќе важи од полноќ до 04 часот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 523 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 161 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена

Николо Илијев градоначалнкот на Кочани во телефонски разговор за тв 24 изјави дека Кочани доживува страшна ситуација со пожарите и кога ќе успеат да изгаснат ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Работна средба на гувернерката на Народната банка со претставници на Независната угостителска комора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: