Азески: Русија ги прифати првите наши електронски сертификати

2 копии

Време зa читање: 4 минути Над 70 отсто од стартап компаниите во државата, во фазата на развој на бизнисот имаат потреба од дополнителни финансиски средства и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Анализите спроведени од страна на Стартап Македонија, под покровителство на Фонд за иновации и технолошки развој со која беа опфатени над 80 стартапи од ...
| | веќе видена | слични

Програмата UPSHIFT е подготвена од страна на УНИЦЕФ за да се вклучат млади лица на возраст од 13 до 19 години во осмислување иновативни решенија за социјален ...
| | веќе видена | слични

Фондот за иновации и технолошки развој и Фондот за деца на Обединетите нации (УНИЦЕФ) потпишаа нов тригодишен Меморандум за разбирање , со цел продолжување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 4 минути Изминатиот викенд за одржа првиот виртуелен хакатон за намалување на сивата економија во е-трговија, во организација на Асоцијацијата ...
| | веќе видена | слични

Три тимови чии концепт решенија се состоеа од: веб платформа со можност за рецензии за е-трговци, веб платформа за пријавување на нерегуларности при е-купување ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Фондот за иновации и технолошки развој објави јавен повик за воспоставување на две лабoратории за производство „Младите создаваат“ каде младите на возраст од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис денеска во обраќање до јавноста предупреди дека земјата се соочува со најнеиздржелив топлотен бран од 1987 година, кога ...
сите 454 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Повеќе пожари ја зафатија Македонија, а како што информираат од противпожарната единица Куманово, пожар има и во Општина Старо Нагоричане кај Кокино и ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Азески: Русија ги прифати првите наши електронски сертификати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: