Заев: Добивме нова свежина, а подмладен значи и подобар СДСМ


Богдан Илиевски, еден од водачите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, ѝ реплицира на министерката за одбрана Радмила Шекеринска за двете ...
| | веќе видена | слични

На само нколку дена од завршувањето на Конгресот на СДСМ по кој повеќе не е потпретседателка на владејачката партија, Радмила Шекеринска го спомна старото ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот амбасадор на Македонија во Бразил, Ивица Боцевски, синоќа во емисијата „Што не е јасно?“ на Алфа анализираше колкава е моќта на СДСМ, односно на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, во денешното гостување во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 зборувајќи за евроинтеграцијата на земјата, истакна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во денешното Само интервју на Канал 5 телевизија министерката за одбрана Радмила Шекеринска потврди дека за една година – време колку што Република Македонија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Петти ден по ред во Русија е регистрирано зголемување на бројот на новозаразени, а само во последното деноноќие има 13.510 нови случаи, што е највисока бројка ...
сите 559 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 517 | | | веќе видена

Иако власта во Македонија негира, повеќе од јасно е дека тајните преговори со Бугарија не се вртат околу Португалскиот предлог, туку околу Бугарската ...
сите 72 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 88 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 169 | | | веќе видена

Кристијан Ериксен не само што е во подобра состојба, туку успеал и да се слушне со своите соиграчи. ЕВРО 2020 Познатиот и еден од најрелевантните новинари, ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Добивме нова свежина, а подмладен значи и подобар СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: