Димитров: Соработката е инвестиција во стабилноста


Премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање рече дека очекува Бугарија час поскоро да ги признае македонскиот јазик и идентитет. Вели дека патната ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Амбасадите на Република Македонија и Република Бугарија во Белград, Прага, Варшава и Киев заеднички ќе го одбележат и чествуваат празникот 24-Мај Денот на ...
| | веќе видена | слични

Заев - драфтот од Португалија е добра основа за продолжување на разговорите На денот кога се одбележува делото на Светите Кирил и Методиј, бугарскиот врв прати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Португалското претседателство со Европската Унија и министерот за надворешни работи Аугусто Сантош Силва во понудениот предлог за решавање на спорот меѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пожарите во Македонија не стивнуваат, најсериозна е состојбата во Македонски Брод,Пехчево и Делчево. Регистрирана првата жртва, жена од кумановско Старо ...
сите 329 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 181 | | | веќе видена

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 635 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 341 | | | веќе видена

Пожарникарски екипи денеска имаа две интервенции во Челопек, во Општина Старо Нагоричане, информираат надлежните од РЦУК Куманово и од противпожарната единица ...
сите 217 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Соработката е инвестиција во стабилноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: