Николоски: Нема криминалец на локално ниво, како и во европски и светски рамки со кој не е поврзан Зоран Заев


Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски при денешната посета на општина Карпош во одговор на новинарско прашање во однос на средбата помеѓу ...
| | веќе видена | слични
7 копии
7 копии

Во најмалку 10 од 13 општини во кои ќе победат кандидати за градоначалници од албанската заедница, доколку ја сакаат поддршката од ВМРО-ДПМНЕ и нејзините ...
| | веќе видена | слични

Ова граѓаните го гледаат секој ден. Немаат став за ниту едно важно прашање, опструираат и блокираат. Македонија ги исполни сите критериуми и стандарди за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Додека Зоран Заев се бори за татковината, за граѓаните, и добива силна поддршка, само ВМРО-ДПМНЕ седи на страна, плука и одмага - велат од СДСМ Цела македонска ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и губитникот Христијан Мицкоски се на браникот на криминалот и насилството. Тоа што ги бранат насилниците, кои на најцрниот ден за македонската ...
| | веќе видена | слични

Во отсуство на суштинска аргументација не треба да има предвремени парламентарни избори и по две децении ред е да одиме на редовни во 2024 година со цел да се ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за „Фокус“ вели дека очекува целосна дипломатска офанзива од ЕУ врз Бугарија зашто, како што рече, ако се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никој не очекуваше поголемо обновување на односите или нешто слично кога минатата недела се состанаа Џо Бајден и Владимир Путин во Женева, згора на тоа, некои ...
сите 320 | | | веќе видена

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 394 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение ...
сите 461 | | | веќе видена

Бугарија ја повтори блокадата за Македонија, во ЕУ, се додека не се исполнат нејзините барања. Блокадата беше потврдена на денешниот редовен состанок на ...
сите 536 | | | веќе видена

Иако се уште нема официјално владино соопштение, министерот за финансии Фатмир Бесими преку фејсбук информираше дека Владата го усвоила предлогот на ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Нема криминалец на локално ниво, како и во европски и светски рамки со кој не е поврзан Зоран Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: