Три институции кријат тендери вредни милиони евра (ВИДЕО)


10 копии

Функционери од власта се обидуваат да местат тендери со изготвување на спецификации за набавки со што се фаворизира еден понудувач и однапред се исклучува ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Бирото за јавни набавки испратило допис до институциите, министерствата, агенциите, државните и јавни претпријатија и општините во кој ги опоменува ...
| | веќе видена | слични

Лага е информацијата дека општина Карпош објавува половични информации од завршените тендерски постапки. Ова е лесно проверливо и видливо на Електронскиот ...
| | веќе видена | слични

Денеска од Општина Карпош ги демантираат обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека општината објавува половични информации од завршените тендерски постапки. ,, Лага е ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Власта во обид да се испере вчера заглави во кал до гуша. Договорите од завршените тендерски постапки кои ги објавуваат на страната на Биро за јавни набавки ...
| | веќе видена | слични

Реакција на прес конференција на ВМРО ДПМНЕ Министерството за транспорт и врски ги отфрла сите невистинити информации и шпекулации искажани на денешната прес ...
| | веќе видена | слични

СДСМ немаше да биде СДСМ, ако повторно не влезеше во кал до гуша. Договорите од завршените тендерски постапки кои ги објавуваат на БЈН институциите под нивно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерства, јавни претпријатија и општини потрошиле милиони евра наши пари преку крајно сомнителни тендерски постапки. Вчера објавивме дека институциите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов ги оцени како предизборни активности за негово оцрнување обвинувањата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ дека не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 181 | | | веќе видена

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 635 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 342 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три институции кријат тендери вредни милиони евра (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: