СДСМ: Масовната имунизација се одвива непречено, аплицирани околу 200.000 дози вакцини


СДСМ и институциите што ги предводи, посветено работат за непречено одвивање на масовната имунизација на населението против коронавирусот, добавување на нови ...
| | веќе видена | слични

Професорот Дејан Трајковски преку својот фејсбук профил прашува зошто се уште нема вакцинални пунктови во поголемите градови, како што е на пример Прилеп, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Последниве десет дена се забележува забавување на растот на кривата на вакцинираност со најмалку една доза, пишува проф.д-р Дејан Трајковски во својата најнова ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
3 копии

Градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин се пожали на исклучително високиот број на луѓе кои одбиваат да се вакцинираат против Ковид-19. Русија ја ...
| | веќе видена | слични

Стравот кај македонските граѓани оправдано се јави кога ја препознаа неспособноста на оваа власт навремено да набави вакцини. Потоа долг период слушаа ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност – реакција на прес-конференцијата на Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ продолжува да дејствува на штета на јавното здравство, ...
| | веќе видена | слични

Тешки лаги се тврдењата на Владимир Ѓорчев дека во Струмица немало пункт за масовна имунизација. Ѓорчев суши – лаже, во Струмица масовната имунизација се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 656 | | | веќе видена

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
сите 485 | | | веќе видена

Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
сите 410 | | | веќе видена

Во однос на темата која што излезе вчера во медиумите од коалициониот партнер на Зоран Заев за промена на химна и знаме, единствениот договор за кој веруваме ...
сите 212 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 394 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 136 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 162 | | | веќе видена

Денес во Штип на официјална свечена церемонија беше отворен Конзулатот на Унгарија. На настанот присуствуваа министерот за надворешни работи и трговија на ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Масовната имунизација се одвива непречено, аплицирани околу 200.000 дози вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: