Целосно потфрлување со процесот на имунизација, Филипче ги заборави хронично болните и тие со ретки болести, велат од ВМРО-ДПМНЕ


Венко Филипче уште еднаш докажа дека не знае ништо да организира, освен да најде начин да земе провизии. Процесот на имунизација е уште еден во низата дебакли ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Во Македонија на 100 илјади жители од корона се починати 482 лица. Оваа бројка ја објавува американскиот институт Хелт дата (Health data) и ја рангира ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат на податоците објавени од американскиот институт „Хелт дата“, кој објави дека во Македонија има двојно повеќе починати од корона ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија е меѓу земјите со најголема смртност од ковид-19 во светот, односно рангирана е на шесто место според бројот на реални смртни случаи од ковид 19. ...
| | веќе видена | слични

Податоците кои ги објави „Health Data“, американски институт за процена на здравјето, говорат дека Македонија е меѓу земјите со најголема смртност од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ и Венко Филипче мислат дека има масовна имунизација. Не! Нема никаква масовна имунизација. Има заборавени граѓани со ретки болести, транспплантирани, лица ...
| | веќе видена | слични

Македонија е меѓу земјите со најголема смртност од коронавирус во светот, а според „Health Data“ има двојно повеќе починати од Ковид 19 отколку што пријавила. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонија е на шесто место според бројот на реални смртни случаи од Ковид-19 во однос на населението. Албанија е на четвртото место, по Азербејџан, Босна и ...
| | веќе видена | слични

Во извештајот на американски институт за процена на здравјето „Health Data“, С. Македонија е на шесто место според бројот на реални смртни случаи од Ковид-19 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 387 | | | веќе видена

Генералниот директор на компанијата „Телеком Србија“ Владимир Лучиќ во изјава за српските медиуми открил дека вчера во Скопје започна основање на компанијата ...
сите 459 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 223 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 156 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 176 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно лице од Република Албанија е приведено вчера попладне на Граничниот премин „Долно Блаце“ за кое е констатирано дека се наоѓа во ...
сите 310 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Целосно потфрлување со процесот на имунизација, Филипче ги заборави хронично болните и тие со ретки болести, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: