Мираковски: Секој ја гледа својата шанса, на 40 минути сме од трофејот


Екипата на Работнички успеа да обезбеди финале во Купот на Македонија, „Благоја Георгиевски Буштур“ откако ја заврши својата задача на претпоследната пречка ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Четвртфиналната „мајсторка“ помеѓу МЗТ Скопје и Куманово ни приреди фантастичен натпревар во „Јане Сандански“ каде по 45. минути игра на победа од 94-90 и ...
| | веќе видена | слични

Екипата на МЗТ Скопје направи голем подвиг, се издигна како феникс и покрај сите проблеми славеше над Куманово (94-93) во четвртфиналната „мајсторка“, па следи ...
| | веќе видена | слични

Дополнителни пет минути им беа потребни на МЗТ Скопје и Куманово во „мајсторката“ на четвртфинлната серија по која актуелниот шампион ја продолжува битката за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

МЗТ Скопје и Куманово се борат за последното место во полуфиналето од разигрувањето за титула на домашната сцена во буквална смисла. Имено, страстите „зовреа“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 398 | | | веќе видена

Атентаторот на словачкиот премиер Роберт Фицо имал организација под името „Словачка без насилство, пишуваат медиумите во Братислава. Уште се дознава дека ...
сите 490 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 127 | | | веќе видена

Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
сите 395 | | | веќе видена

Веќе неколку дена во Македонија времето е нестабилно и проследено со пороен дожд, врнежи, грмежи во форма на невреме. Еве какво беше вчера во радовишко и ...
сите 313 | | | веќе видена

„Намерата на неколку европски земји да ја признаат палестинската држава е награда за тероризмот“, изјави денеска Нетанјаху. Израелскиот премиер тврди дека 80 ...
сите 146 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 230 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 103 | | | веќе видена

Очекуваме дека Северна Македонија ќе продолжи по европскиот пат, кажа заменик-помошникот секретар на САД во заминување и специјален претставник за Западен ...
сите 389 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мираковски: Секој ја гледа својата шанса, на 40 минути сме од трофејот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: