Студија: Стапката на зараза и смртност во Италија паднале за 80% по првата доза


Првата студија на земја-членка на ЕУ за реалното влијание на имунизацијата ја спровеле научници од италијанскиот Национален институт за здравство и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со последното истражување, Здравствениот институт на Англија покажува дека вакцините на компаниите Фајзер и Астра Зенека се ефикасни во заштитата на луѓето од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Секој десетти Македонец верува дека коронавирусот не постои, покажало истражувањето на јавното мислење кое го спровела Владата. Според податоците, 11 отсто од ...
| | веќе видена | слични

Престојувањето во затворен простор е се уште значаен ризик за заразување.Се уште е рано да се дозволи седење и јадење на поголема група на иста маса во ...
| | веќе видена | слични

Половина од граѓаните во Македонија би се вакцинирале против ковид, а секој десетти македонец верува дека коронавирусот не постои. Ова го покажува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Половина од граѓаните во Македонија би се вакцинирале против ковид, покажува истражувањето кое го спровела агенцијата Индаго во март годинава за потребите на ...
| | веќе видена | слични

Истражување на јавното мислење кое го спровела Владата покажува дека 11% од граѓаните сметаат дека коронавирусот не постои, додека 3% немаат одговор на ова ...
| | веќе видена | слични

37% од граѓаните се задоволни од мерките кои ги донела Владата за справување со ковид кризата. 35% од анкетираните не се задоволни додека 27% велат дека се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој минатиот викенд загина во хеликоптерска несреќа, денеска ќе биде погребан во неговиот роден град Машхад. Раиси треба ...
сите 350 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Нема да дозволиме нов случај Онкологија, ќе има ревизија во сите хируршки клиники во сегментот на потрошувачка, евиденција и следливост на основните средства!, ...
сите 126 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Студија: Стапката на зараза и смртност во Италија паднале за 80% по првата доза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: