Иранскиот шеф на дипломатијата ја откажа посетата на Виена поради поставеното израелско знаме

Иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф требало да се сретне со Александар Шаленберг, но тој го откажал своето патување, изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Револуционерните гарди во Иран реагираа на свој начин на најавата за прекин на огнот меѓу Израел и Хамас: со воведување на нов вооружен дрон наречен „Газа“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Иранската револуционерна гарда (IRGC) презентира пред јавноста нов борбен дрон, кој го носи називот „Газа“ во чест на Палестинците. Лидерот на Револуционерната ...
| | веќе видена | слични

– Постигнавме значителен напредок во изминатите 10 дена, но има уште работи на кои треба да се работи и ќе се сретнеме повторно следната недела, ќе продолжиме ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот директор на ЕУ, Енрике Мора, денеска изјави дека е сосема сигурен дека ќе се постигне конечен договор за заживување на Договорот за иранската ...
| | веќе видена | слични

Дипломатите кои преговараат во Виена се надеваат дека ќе се договорат за планот за укинување на американските санкции кон кон Иран и за ограничување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 453 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје одреди мерки за претпазливост на Иџет Мемети, член на Советот на јавни обвинители и поранешен ...
сите 231 | | | веќе видена

Седум месеци од избувнувањето на конфликтот меѓу Израел и Хамас предизвикан од терористичките напади на палестинската воена организација, претседателот на ...
сите 367 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде во идниот владин состав како министер. Тој потврди дека дел од пишувањата на некои медиуми ...
сите 254 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иранскиот шеф на дипломатијата ја откажа посетата на Виена поради поставеното израелско знаме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: